© 2018, ekobiegi

VI Bieg Łosia               13 maja 2018

 
Dowiedz się więcej...

Łoś to symbol Kampinoskiego Parku Narodowego. Zwierzę
duże, silne, ale wzbudzające pozytywne emocje. Bieg Łosia
to naturalna pętla poprowadzona szlakami turystycznymi
Parku, o nietypowej jak na standardowe biegi długości ok. 17 km.
A początek wiosny to idealny czas, by poznać przyrodę Parku
w momencie jej rozkwitu. Zapraszamy.

Bieg Łosia to siostrzana impreza Maratonu Kampinoskiego, rozgrywanego w październiku. W tym roku odbędzie się na nowej trasie. Miękkie, naturalne podłoże, wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą powodują szczególne doznania dla biegaczy. Trasa jest wymagająca, a warunki uzależnione od pogody. Mimo iż nie jest to rajd na orientację, to zawodnicy muszą zwracać czujną uwagę na oznakowania szlaków, zwłaszcza na skrzyżowaniach. W biegu obowiązuje limit 500 osób. Zatem warto pospieszyć się z rejestracją.

Opłata startowa:
     • (do 31 marca): 59 pln

     • (od 1 do 30 kwietnia): 69 pln

     • (od 1 do 7 maja): 89 pln

   •  (w dniu zawodów): 99 pln

Kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Zajmuje fragment pradoliny Wisły na Nizinie Mazowieckiej, ograniczony korytem Wisły (od północy i wschodu), korytem Bzury (od zachodu) oraz skarpą tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej (od południa).

 

Powierzchnia tego obszaru to ok. 670 km², jednak tylko ok. 270 km² zajmują lasy. Obecnie w większości teren należy do Kampinoskiego Parku Narodowego. Kampinoski Park Narodowy posiada 22 obszary ochrony ścisłej, stanowiące 12% jego terenu. Pozostałą część zajmują obszary ochrony częściowej (80,4% terenu) i ochrony krajobrazowej (7,6%). Wokół Parku rozciąga się otulina o powierzchni ponad 37 tys. ha.

 

Od 2000 roku KPN jest Rezerwatem Biosfery "Puszcza Kampinoska". Został też uznany przez Parlament Europejski za ostoję ptaków o randze europejskiej.

 

Źródło: WIkipedia

+

+

+

KAMPINOSKI PARK NARODOWY

POBIEGNIJ ŚLADAMI ŁOSIA

REGULAMIN KPN